уторак, 30. септембар 2014.

Protest studenata/kinja Filozofskog fakulteta u Beogradu (29.9.2014.)


Protest 29. septembra na Filozofskom fakultetu. Uprava je odbila naše zahteve i poručila nam da “nemamo pečat”. Nakon toga studenti se spontano okupljaju u holu, prave marš kroz fakultet i do kancelarija uprave te pozivaju druge studente da im se pridruže. Posle ove akcije održan je zbor protesta gde su studenti odlučili da nastave sa protestom i ostanu pri svojim zahtevima.

PODRŠKA STUDENTIMA I STUDENTKINJAMA FILOZOFSKOG FAKULTETA – JEDINO DIREKTNOM AKCIJOM I DIREKTNO DEMOKRATSKIM ORGANIZOVANJEM STUDENTSKA BORBA MOŽE IMATI USPEHA !

уторак, 23. септембар 2014.

Izjava rodbine i prijatelja zatvorenika u Grčkoj

Mi smo RODBINA i PRIJTELJI ZATVORENIKA. Mi, koji smo jednog dana nasilno lišeni zagrljaja, ljubavi i brige, smo prijatelji ljudi koje je država lišila slobode.

Mi smo, zbog izglasavanja monstruoznosti zvane zakon o zatvorima visoke bezbednosti, odlučili da udružimo naše snage i svim mogućim sredstvima pomognemo zatvorenima.

Shvatajući da nijedan zatvor kroz istoriju nikada nikoga nije popravio i verujući u potpuno ukidanje ove zastarele institucije, dajemo podršku:

понедељак, 22. септембар 2014.

Demonstracije na Kipru u znak sećanja na antifašistu Pavlosa Fisasa

Pogledajte snimak antifašističke demonstracije u znak sećanja na Pavlosa Fisasa (aka Killah P) održane u četvrtak 18 septembra 2014, u centru grada Nikozjia, na Kipru.



Baner anti-autoritarne studentske grupe Skapoula glasi:
"Gnev i bes zbog Pavlosa Fisasa - R.I.P. Killah P"

preuzeto sa: contra-info

Zapaljen motor istaknutog člana Zlatne Zore


U ranim jutarnjim časovima, u četvrtak, 18 septembra 2014, spalili smo motocikl Hristosa Georgia, istaknutog člana Zlatne Zore i regionalnog skupštinskog kandidata za rodopsku regiju na posljednjim izborima. Akcija je održana u znak sećanja na Pavlosa Fisasa.

NE ZABORAVLjAMO!
NE OPRAŠTAMO!

- Antifašistička ćelija

preuzeto sa: contra-info

четвртак, 4. септембар 2014.

Prvi intervju Nikosa Maziotisa nakon hapšenja 16. jula 2014.

Prvi intervju Nikosa Maziotisa, člana anarhističke organizacije "Revolucionarna Borba", nakon njegovog hapšenja, objavljen u grčkom listu "Efimerida ton sintaktion" 

Pripadnik ste oružane anarhističke organizacije Revolucionarna Borba. Zašto ste kao metod delovanja izabrali baš oružanu borbu?
-Oružana borba je sastavni deo borbe za socijalnu revoluciju. Ona je neodvojiva od revolucionarnog pokreta koji smera da svrgne kapital i državu. Toliko je neraskidiva veza između pokreta i oružane borbe da je za istinski revolucionaran pokret nužno da oružana borba bude svrstana u njegove ciljeve. Istorija ne pamti da je neka revolucija uspela, a da nije bila oružana.

Beograd: Nedelja globalne solidarnosti sa anarhističkim zatvorenicima



U znak solidarnosti sa anarhističkim zatvorenicima, neformalna grupa anarhista postavila je baner sa tekstom: “Protiv sistema dominacije i potčinjavanja. Protiv zatvora i društva koje zatvara”.

Baner je postavljen na nadvožnjak iznad autoputa kojim se često prevoze zatvorenici, a koji se nalazi u blizini Centralnog zatvora (Beograd).

preuzeto sa: contra-info

уторак, 2. септембар 2014.

Slogan solidarnosti sa N. Maziotisom na grčkoj ambasadi u Briselu


U noći između četvrtka i petka (29. avg. 2014), u okviru Međunarodne nedelje solidarnosti s anarhističkim zatvorenicima, na ambasadi Grčke u Briselu, ispisan je slogan "Slobodu Nikosu Maziotisu".

Nikos Maziotis je anarhistički zatvorenik, član urbane gerilske grupe Revolucionarna borba. Zatvaran je bio nekoliko puta, a ponovo uhvaćen 16. jula u Atini.

prevedeno sa: contra-info

понедељак, 1. септембар 2014.

Zatvorenici izbeglice organizovali protest na krovu pritvora Menogeia (Kipar)

Nakon sve učestalijih slučajeva samoubistava i samopovređivanja kod pritvorenika u kipranskim zatvorima, pet pritvorenika iranskog porekla i jedan avganistanskog, u znak protesta zaključalo se 25. avgusta u zatvoru Menogeia u gradu Larnaka i organizovalo protest na krovu zgrade, zahtevajući kraj njihovom pritvoru. Na Kipru, kao i bilo gde drugde, tražitelji azila i drugi migranti drže se mesecima u pritvoru. Migranti koji su protestvovali pričali su ljudima ispred zatvora koji su došli da ih podrže da znaju za ljude koji su bez bilo kakve sudske presude bili u paklenoj zatvorskoj rupi i po 4,5 godina.